وضعیت موجودی محصول


توضیحات

برنامه نویسی رزبری پای با زبان آردوینو تحت WINDOWS 10 IOT فیلم

هیچ امتیاز پاداش برای این محصول وجود ندارد.


نظر و رتبه بندی مشتریان

1000033

محصول جدید

برنامه نویسی رزبری پای را با زبان آردوینو تجربه کنید!

به لطف خدا دومین آموزش از سری آموزشهای ویندوز 10 رزبری پای آماده شد.
در این آموزش کاربردی شما با زبان برنامه نویسی Arduino Wiring  آشنا خواهید شد. این زبان آخرین زبان برنامه نویسی است که مایکروسافت برای برنامه نویسی برد رزبری و ویندوز 10 آن ارائه کرده است. زبان و محیط برنامه نویسی این زبان کاملا مشابه زبان برنامه نویسی بردهای آردوینو می باشد.
همانطور که می دانید برنامه نویسی آردوینو ساده و سر راست است و از همه مهمتر هزاران مثال و کتابخانه آماده برای آردوینو در دسترس است. اکنون با استفاده از این زبان که مایکروسافت ارائه کرده است شما می توانید از این مثالها و کتابخانه ها بدون تغییر یا با تغییرات کم بهره ببرید.

استفاده از این زبان سرعت بسیار خوبی را هم به ارمغان خواهد داشت (تصویر زیر).

توجه:

فرض بر این است ویندوز 10 را روی برد رزبری پای دارید و نیز ویژوال استودیو و موارد موردنیاز و مرتبط را نصب کرده اید. موارد گفته شده در آموزش زیر پیش نیاز آموزش کنونی هستند.

در صورتیکه این آموزش قبلا تهیه نکرده اید کلیک نمائید


توجه: لایسنس ها فقط برای یک سیستم می باشد و در آینده نزدیک برای دو سیستم نیز قابل ارائه خواهد بود. لذا فعلا فقط بر روی یک سیستم فعال می شود.این آموزش در 3 ساعت با سرفصلهای زیر ارائه می گردد:

1.    Introduction    14:06

2.    Install        9:42

3.    LEDBlinking    12:33

4.    GPIO        11:06

5.    Serial        9:19

6.    I2C        29:14

7.    ADC        10:44

8.    LCD        5:29

9.    SPI        12:57

10.    DHT        19:15


11.    MakeLibrary    33:23

12.    AutoStartup    20:34


در اولین آموزش، زبان برنامه نویسیArduino Wiring  به همراه ویژگیهای برتر آن معرفی شده است. در دومین آموزش، مراحل لازم برای آماده سازی محیط برنامه نویسی تبیین گردیده است ( توجه کنید که در اینجا فرض بر این است که شما ویندوز 10 را روی رزبری پای داشته و نیز ویژوال استودیو 2015 روی ویندوز 10 کامپیوترتان نصب است. البته اگر آموزش نصب ویندوز 10 رزبری را دارید و یا با این آموزش قصد دارید تهیه کنید، تمام موارد در اون آموزش آورده شده اند و یک ماشین مجازی آماده به همراه اون آموزش نیز ارائه شده است که می توانید استفاده کنید). در آموزش سوم، یک برنامه ساده چشمک زن با این زبان نوشته شده است. در بخش چهارم، نحوه بکارگیری ورودی و خروجی بررسی شده است. در آموزش پنجم، نحوه بکارگیری سریال بررسی شده است. در آموزش ششم، ابتدا پروتکل I2C معرفی شده و بعد از آن هم یک برنامه برای نمایش دما با استفاده از سنسور دمای LM75 که دارای این پروتکل ارتباطی است نوشته شده است. در بخش هفتم، نحوه بکارگیری ADC بررسی گردیده است. در بخش هشتم، نحوه بکارگیری السیدی کاراکتری بررسی شده است. در بخش نهم، نحوه بکارگیری SPI  و ماژول 7Segment بررسی شده است. در بخش دهم، یک مثال از نحوه اضافه کردن یک کتابخانه موجود آردوینو برای بکارگیری سنسور دمای DHT11 نشان داده شده است. در آموزش یازدهم، که یکی از آموزشهای بسیار مهم این مجموعه به شمار می رود، ابتدا یک برنامه نوشته شده با زبان Arduino Wiring را کتابخانه کرده و سپس از این کتابخانه در برنامه های Headed و Headless UWP استفاده شده است. در نهایت هم، در بخش آخر، نحوه AutoStartup کردن یک برنامه برای اجرای خودکار در زمان بوت نشان داده شده است.
امید است که این آموزش مورد توجه دوستان قرار گیرد.


برای ارتباط با مدرس فیلم کلیک کنید

نظرات

ثبت نام مورد نیاز نمی باشد!

1 سوال(ها) پاسخ داده خواهد شد

اگر سوال و یا نظری دارید مطرح نمائید

(اختیاری)
*(برای دریافت پاسخ مورد نیاز می باشد)
  • ارسال شده توسط amir
    در 09/11/1396
    سلام سر فصل های که در این اموزش هست چه چیزهای هستن پاسخ:
    سلام .در قسمت توضیحات سرفصل ها موجود هست.

محصولات مرتبط